Mistrz pszczelarstwa
Jacek Biegański
Kadłubia 36
68-200 Żary
Tel. 603 676 673

Pyszny i zdrowy miód Zadzwoń lub zamów przez internet

 

Miód rzepakowyMiód akacjowyMiód wrzosowyMiód wielokwiatowyMiód gryczanyMiód akacjowyMiód gryczanyMiód rzepakowyMiód wielokwiatowyMiód wrzosowy 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner
Miód akacjowy

Miód akacjowy posiada bardzo jasną barwę. Kolor ten często określany jest jako jasno słomkowy, czy też żółto słomkowy. Ponadto charakteryzuje się bardzo intensywnym zapachem. Aromat ten to zapach kwiatów robinii akacjowej.Tak jak każdy z gatunków miodów pszczelich, miód akacjowy poza walorami smakowymi posiada również właściwości lecznicze. Polecany jest on na pewno na wszelkiego rodzaju zaburzenia przewodu pokarmowego. Pomoże nam on więc jeśli mamy problemy z trawieniem, czy żołądkiem.

Bardzo często jest on stosowany w leczeniu wrzodów żołądka, czy dwunastnicy.
Jego składniki działają osłonowo na żołądek . Działa on również zapobiegawczo przeciw powstawaniu kamieni w naszym organizmie. Posiada właściwości moczopędne. Może okazać się pomocny również dla osób chorujących na lekką cukrzycę. Osoby, które narażone są na nadmierny wysiłek psychiczny, czy fizyczny też powinny zaopatrzyć się w taki miód.
Zastosowanie miód akacjowy ma także w leczeniu chorób skóry. Przeważnie pomocny jest w ropnych zakażeniach. Okłady z naturalnego miodu bardzo dobrze wpływają na gojenie się. Miód oczywiście ma zastosowanie w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych , można to złagodzić pijąc herbatę z miodem lub mleko z miodem.

 

Sonda

Jaki miód lubisz ?