Mistrz pszczelarstwa
Jacek Biegański
Kadłubia 36
68-200 Żary
Tel. 603 676 673

Pyszny i zdrowy miód Zadzwoń lub zamów przez internet

 

Miód rzepakowyMiód akacjowyMiód wrzosowyMiód wielokwiatowyMiód gryczanyMiód akacjowyMiód gryczanyMiód rzepakowyMiód wielokwiatowyMiód wrzosowy 
bulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbulletbullet
spinner
Miód wielokwiatowy

Miody wielokwiatowe to duża grupa miodów których smak, barwa i walory zdrowotne uzależnione są od gatunków roślin oblatywanych przez pszczoły, zróżnicowania rejonów, stacjonowanie pasiek czy terminów pozyskiwania.Można tu wymienić miody wielokwiatowe wiosenne o jasnych barwach i delikatnych smakach, miody z środka lata zawierające nektar lipy, facelii, gorczycy, mniszka lekarskiego. Zwykle miody wiosenne są jasne a letnie ciemne. Po skrystalizowaniu miód jest różnorodny, zależny od mieszanki nektarów przyniesionych do ula.

Szeroko znane są wartości odżywcze miodów wielokwiatowych. Zalecany leczniczo i profilaktycznie, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, jest pomocny przy różnego rodzaju alergiach. Przez dużą zawartość glukozy jest polecany w chorobach serca, naczyń krwionośnych i wątroby. Znajduje zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu grypy, przeziębieniach oraz chorobach dróg oddechowych. Zaleca się codzienne spożywanie, zwłaszcza w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego organizmu. Częste jego spożywanie zapobiega problemom z sercem, żołądkiem, jelitami.

 

Sonda

Jaki miód lubisz ?